Çelen, sektörün önde gelen yerli ve yabancı etkinliklerinde gerek firma, gerek kişi katılımı ile yer almaya; gündemi düzenli olarak takip etmeye önem vermektedir. Güniz Çelen, üstlenmiş olduğu sivil misyon ile yerel ve uluslararası arenalarda değerleme uzmanlığı mesleği ile ilgili yayınlara makaleler yazmakta, ders vermekte ve konferanslara konuşmacı olarak katılmaktadır..

EtkinliklerCannes. Mart 2010. MIPIM. Çelen, Vizzion Europe firması ile ortak standda yer aldı; Güniz Çelen Columbia Universitesi ile MIPIM’in ortak düzenlediği “Karma-kullanım Yüksek Yoğunluk Projelerinde Trendler” Konferansı’nda konuşmacı olarak yer aldı ve Türkiye’den örnekler içeren bir sunum gerçekleştirdi. VIDEO

 

İstanbul. Ocak 2010. Türkiye GRI. Güniz Çelen “New Business Models - Yeni İş Modelleri” başlıklı tartışma grubunda oturum başkanlığı yaptı.

 

Londra. Ekim 2009. Türkiye Yatırım Zirvesi. Güniz Çelen “Alışveriş merkezleri ve perakende geliştirmeleri odaklı gayrimenkul pazarı” konulu oturumda konuşmacı olarak yer aldı ve bir sunumla perakende sektörü başta olmak üzere Türkiye’deki yatırım ortamına ve pazarlara yönelik görüşlerini aktardı.

 

Münih. Ekim 2009. Expo Real. Çelen, HypZert bünyesinde kurulan ve seçkin uluslararası değerleme firmalarını bir araya getiren standda yer aldı ve Türkiye’de değerleme faaliyetleri ve pazarlar hakkında kısa bir sunum gerçekleştirdi. Güniz Çelen, etkinlik programında “Yatırım Bölgeleri: Avrupa ve Ortadoğu Forumu” başlığı ile gerçekleşen konferansta konuşmacı olarak yer aldı ve Türkiye’de gayrimenkul geliştirme ve finansman konularındaki görüşlerini sektörün önde gelen aktörleri ile birlikte değerlendirdi.

 

Milano. Haziran 2009. EIRE. Güniz Çelen “Uluslararası pazarlar kıyaslaması, mevcut kriz ortamından çıkış yolları ve yeni seçenekler” başlıklı konferansta konuşmacı olarak yer aldı ve krizin Türkiye üstündeki etkilerine, gerçekleşen dönüşümlere vurgu yaparak; gayrimenkul sektörü hakkında bilgiler verdi.

 

İstanbul. Haziran 2009. İstanbul REstate Gayrimenkul ve Yatırım Fuarı. Güniz Çelen İstanbul ve bölgeye odaklanan uluslararası fuarda “Kriz Halleri” başlıklı panelde “Değişim ve Yaratıcılık” başlıklı bir sunum gerçekleştirdi ve krizin ardından Türkiye’deki değişimi değerlendirdi.

 

İstanbul. Haziran 2009. Competence Circle. Güniz Çelen “Gayrimenkul ve Yatırım Pazarı İstanbul” başlıklı özel bir panelde konuşmacı olarak yer alarak pazar hakkındaki görüşlerini paylaştı.

 

Istanbul, Nisan 2009. Türk Gayrimenkul Sektörünün Körfez Yatırımcıları ile Buluşması. Güniz Çelen “Türk Ekonomisi ve Gayrimenkul Sektörü” başlıklı panelde konuşmacı olarak yer aldı ve geleceğe dönük beklentileri ön plana çıkararak, Türk gayrimenkul sektörü hakkında bilgiler verdi.

 

Cannes. Mart 2009. MIPIM. Çelen, Vizzion Europe S.A firması ile ortak bir standla MIPIM’de yer aldı.

 

Istanbul, Mart 2009. ULI-PwC Gayrimenkulde Yükselen Trendler 2009 Raporu Tanıtım Toplantısı. Güniz Çelen raporu değerlendirmek üzere panelde konuşmacı olarak yer aldı.

 

İstanbul, Ocak 2009. Türkiye GRI. Güniz Çelen, John McCarthy, Şefik Birkiye ve Nicola Colella'nın eş-başkanlığını yaptığı “Yeni Dünya - The New World” başlıklı tartışma grubunda oturum başkanlığı yaptı.

 

Münih, Ekim 2008. Expo Real. Çelen, HypZert bünyesinde kurulan Valuers Corner standında seçkin uluslararası değerleme firmaları ile birlikte yer aldı.

 

İstanbul, Ekim 2008. Arkiparc. Güniz Çelen “Metropoliten Planlama Deneyimleri ve İstanbul Tecrübesi” panelinde moderatörlük yaptı.

 

Cannes, Aralık 2008. Mipim Horizons. Güniz Çelen “Turkey: Investment friendly or shy?” Oturumu’nda konuşmacı olarak yer aldı ve geleceğe dönük bir bakış çerçevesinde “Turkey... Future Prospects” sunumunu gerçekleştirdi.

 

Milano, Haziran 2008. EIRE. Güniz Çelen Türkiye Oturumu’nda “Türkiye Değerlendirmeleri ve Lojistik Sektörü” başlıklı bir sunuş yaptı.

 

Londra, Mayıs 2008. GRI World Summit. Güniz Çelen “Emerging Markets” oturumunda ortak başkanlık yaptı.

 

Ankara, Mayıs 2008. TMMMB 6. Teknik Müşavirlik Kongresi. Güniz Çelen “Teknik müşavirin yarattığı katma değer” oturumunda konuşmacı olarak yer aldı.

 

Cannes, Mart 2008. MIPIM. Güniz Çelen “Güvenli Liman Türkiye” konferansında ortak başkanlık yaptı. Çelen Kurumsal Değerleme ve Danışmanlık, Vizzion Europe standını paylaştı.