Yeterliliklerimiz

Uluslararası kurumlar tarafindan tanınan yeterliliğimizi; değerleme ve danışmanlık konularında en saygın meslek örgütleri olan Appraisal Institute’a ait birinci ve ileri seviye eğitim programlarını tamamlamış ve Royal Institution of Chartered Surveyors’dan (RICS) yetki almış SPK Lisanslı değerleme uzmanlarının birikimi ve yetkinliği belirlemektedir. Şirketimiz, dünyanın en iyi 1,100 gayrimenkul danışmanı olarak kabul görmüş “CRE” (Counselor of Real Estate) ünvanı, Appraisal Institute’den MAI ve Royal Institution of Chartered Surveyors’dan FRICS ünvanlarının temsil ettiği en üst düzeydeki imza yetkilerine sahip Güniz Çelen’in liderliğinde çalışmaktadır. Ileri seviyede ve ihtiyaçlara uygun tasarlanmış değerleme ve yatırım stratejisi uygulamalarından yararlanan dünyanın sayılı kuruluşlarından biridir. Firmamız RICS liste şirketleri arasında yer almaktadır.

Organizasyon


Güniz Çelen MAI, CRE, FRICS
Yönetim Kurulu Başkanı, CEO

ODTÜ’den mimarlık lisans ve lisansüstü, Koç Üniversitesi’nden işletme idaresi ve finans yüksek lisans derecelerine sahip SPK lisanslı değerleme uzmanı olan Güniz Çelen, dünyada 1100 danışmanın layık görüldüğü CRE (Counselor of Real Estate) ünvan ve imza yetkisine ve değerleme konusunda uluslararası tanınırlığı yüksek MAI ve FRICS ünvanlarına sahiptir.

1976 yılında uluslararası inşaat taahhütlerinde proje mühendisi olarak çalışma hayatına başlamış; uzun yıllar KİSKA Şirketler Grubu’nda yatırımlardan sorumlu Başkan Yardımcılığı görevini sürdürmüştür. Yerel ve uluslararası yatırım portföyü sahibi kurumlara değerleme ve danışmanlık hizmetleri vermek üzere Çelen Değerleme Merkezi’ni 1995 yılında kurmuş olup halen Çelen Kurumsal Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Baskanlığı’nı yürütmektedir.

2001 yılında Değerleme Uzmanları Derneği’ni kurmuş ve 2007 yılına kadar başkanlık görevini üstlenerek derneği uluslararası platformlarda temsil etmiştir. 2006-2008 yılları arasında Türk MMMB Yönetim Kurulu üyeliğini yapan ve halen Appraisal Institute Türkiye Büyükelçisi olan Güniz Çelen, üstlenmiş olduğu sivil misyon ile yerel ve uluslararası arenada makaleler yazmakta; ders vermekte ve konferanslarda konuşmacı olarak yer almaktadır.


Doruk ÇELEN
Yönetim Kurulu Üyesi
Lisanslı Değerleme Uzmanı
Mimar, M.Sc., B.Arch, B.A.


Nalan SEÇKİN
Genel Müdür Yardımcısı
Lisanslı Değerleme Uzmanı
Endüstri Mühendisi, M.Sc., MBA


H. Ümit ŞÜKÜR
Kıdemli Uzman
Lisanslı Değerleme Uzmanı
Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisi, B. Sc.


Zeynep POYRAZ
Uzman
Şehir Plancısı, B.Sc.RICS
Appraisal Institute
CRE
SPK
TURKAK
Sirketimiz ISO 9001:2008 Kalite Belgelidir